Bacalaureat  (Mezuniyet)

          Avrupa Sineması, farklı tarz ve anlatımlı filmleriyle dünya sinemasında farklı bir yere sahip. Her kesimden izleyiciye hitap etmese de, takipçileri için vazgeçilmez sinema örnekleriyle dolu. Festival filmlerinde ise birçok eleştirmenin övgü ve ödülleri ile sezona başlıyor bu filmler. Bu yılın en yeni filmlerinden biri ise Bacalaureat. Filmin yönetmeni Cristian Mungiu’ya Cannes Film Festivali’nde “ En İyi Yönetmen Ödülü ” kazandırmasıyla da dikkatleri üzerine toplamayı başardı film.

          Kızını 18 yaşına geldiğinde yurt dışındaki bir üniversitede öğrenim görmek üzere hazırlayan bir babanın hikayesi anlatılıyor filmde. Amaca ulaşmak için gereken yazılı sınavdan bir gün önce kızı bir saldırıya uğrar ve durum çetrefilli bir hale bürünür. Kızının geleceği tehlikeye girmiştir ve çözüme ulaşmak için önünde kendi değerlerinin dışında yöntemler mevcuttur…

          Romanya, Fransa ve Belçika yapımı film, ülkemizde 18 Kasım 2016 tarihi itibariyle seyircisinin karşısına çıkacak. Oyunculuklarda ise Adrian Titieni, Maria Drăguș ve Mălina Manovici gibi isimleri görüyoruz. Dram türündeki film, Avrupa filmlerini sevenler için güzel bir alternatif olacak.

CEVAP VER