Aşıklar Sözlüğü

          Herkes ömrünün en az bir kısmında aşık olur ve hepimiz için farklı tanımları olan aşk duygusunun girdabına girer. Bazen kişinin, bazense bir ülke ve hatta dünyanın kaderini değiştirebilir aşk. En yoksulla en zengini bir arada tutabilendir kimi zaman, kıyasıya rekabetler yaratıp yaşamın ve hatta ölümün sınırlarında gezdirendir. David Levithan’ın en yeni kitaplar arasına girmek üzere olan romanı “ Aşıklar Sözlüğü ”, bir kez daha bu sınırlarda gezdiriyor okuyucuyu.

asiklar sozlugu-en yenileri-2

          İsimsiz bir kahramanın aşkını sözlüğe dönüştürmesini konu alıyor kitap. Sözlük maddelerinden yola çıkarak ilişkisinin en önemli anlarına, günlük sorunlarına ışık tutuyor kahramanımız. Bütünsel olarak bakıldığında, bugünün aşkları arasında son derece duygusal ve sönmeyen bir aşk çıkıyor ortaya. Evrensel bir masala dönüşen bir aşkın izdüşümleri yansıyor satır aralarına.

          Pegasus Yayınları tarafından yayınlanacak olan kitap, önümüzdeki günlerde kitap raflarında olacak. Kitabı Türkçeye çeviren isim ise Çiçek Eriş. 224 sayfadan oluşan kitabın her sayfasında bu evrensel duygunun en yoğun hallerine tanık olacak kitapseverler. Kitabın otoritelerce büyük ilgi gördüğünü ve son derece olumlu eleştiriler aldığını da sözlerimize ekleyelim.

CEVAP VER