Sting – 57th & 9th

       Asıl ismi olan “ Gordon Matthew Sumner ” pek kimse tarafından bilinmez ancak “ Sting ” denildiğinde dünyanın her yerinde tanınır. Şarkı ve albümleriyle yüzbinlerin hayranlığını kazanmış, tüm dünyada verdiği konserlerle başarısını artırmıştır. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde verdiği konserler de büyük ilgiyle karşılanmıştır. Şarkı sözü yazarlığındaki becerisi, şair kategorisine alınmasına dahi yol açmıştır kimi zaman. Sanatçı, en yeni albümü 57th & 9th ile yeniden gündeme oturdu ve müzikseverlerce heyecanla karşılandı.

       Albüm, şarkıcının uzun bir zamandan sonra çıkardığı bir punk-rock albümü olma özelliğini taşıyor. Albüm ismindeki 57th, New York ’taki bir caddenin ismi. Sanatçı albüm kayıtları için stüdyoya geliş-gidişlerinde sürekli bu caddeden geçmiş. 9th ise albümün sanatçının kariyerindeki dokuzuncu solo albüm olmasını temsil ediyor.

       Albümün, ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyada büyük bir ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Sanatçının dönüş yaptığı farklı tarz ise hayranları için hem güzel bir sürpriz, hem de yeni bir deneyim olacak.

CEVAP VER