Fantastic Beasts and Where to Find Them

       Fantastik türünde yeni bir çığır açan JK Rowling, kitabıyla tüm dünyayı etkilemiş ve müthiş bir ün elde etmişti. Kitaplarının gördüğü ilgiden sonra sinema dalında değerlendirilmesinin gündeme getirilmesi de çok sürmedi. Yazarın imza attığı “Fantastic Beasts and Where to Find Them” isimli kitap, bu doğrultuda filme uyarlanmış durumda. Ülkemizde önümüzdeki hafta itibariyle yayınlanacak film, 2013 yılından itibaren çalışmalarına başlanmış bir yapıt.

       Fantastik yaratıklarla ilgili kitap hazırlayan bir yazarın notlarını aktarıyor bize film. Genç kaşifin New York’ta büyücü ve cadılarla yaşadığı maceralara tanık oluyoruz filmi izlerken.

       Filmin yönetmenliğini Dawid Yates üstleniyor. Oyunculuklarda ise Ezra Miller, Eddie Redmayne, Colin Farrell, Ron Perlman, Jon Voight gibi isimleri görüyoruz. Senaryo yine kitabın yazarına bırakılmış. İngiltere ve ABD yapımı filmin yapımcısı ise alanında bir dev olan Warner Bros.

       Serinin hayranlarının uzun süren bekleyişi sona ermek üzere. Çok kısa bir zaman sonra yazarın hayal dünyasında başlayan fantastik yolculuk bu kez izleyicinin gözünde başlayacak.

CEVAP VER