Powertürk En İyiler 2016

       “En iyi” etiketiyle sunulan her sanat eseri kitlelerde genel bir kabul görür. Bu yöntem bazen bir sanatçının kendi eserlerinin toplamı arasından seçilerek, kendi ya da başkaları tarafından yorumlanarak uygulanır. Müzik piyasasında bu yöntemin uygulandığı birçok örnek gördük; bu tür albümlerin gördüğü ilgiye bakarak olumlu karşılandığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda verilen konserler de söz konusu ilginin tezahürü olarak gerçekleşiyor… Ülkemizde müzik yayını yapan kanallar ise bu yöntemi başka şekilde uygulayarak izleyici ve dinleyicilere sunuyorlar. En iyi şarkı ve yorumcuların bir araya getirildiği “Powertürk En İyiler 2016”, en yeni albümler arasında. Ayrıca sözünü ettiğimiz yöntemin en yeni örneği.

       Albümde solo yorumların yanısıra düetler de mevcut. Ayşegül Aldinç ve Gökhan Türkmen’in söylediği “Durum Leyla” yılın en iyi düetleri arasında yer alarak albümde yer bulmuş. Aslı Demirer ve yine Gökhan Türkmen düeti “Korkak” da listeye girme başarısı gösteren şarkılardan.

       Bengü, Burcu Güneş, Kenan Doğulu, Göksel, Mabel Matiz, Can Bonomo ve Soner Sarıkabadayı gibi isimler hemen dikkat çekiyor albümde. Model, Murat Dalkılıç, İrem Derici, Ozan Doğulu, Betül Demir, Simge ve Levent Dörter de yılın en iyileri olarak seçilmiş.

       Bu tür çalışmalardan hoşlananlar için kaçırılmaması gereken bir fırsat olarak değerlendirebiliriz albümü son kertede.

CEVAP VER