Fatih Portakal’dan Bir Kitap: Aklımla Dalga Geçme

       Fatih Portakal, televizyon ekranlarından tanıdığımız bir isim. Haber sunuculuğunda kendine özgü tarz ve üslubuyla milyonların sevgilisi olan haberci, bu kez bir kitapla karşımızda. Bir yandan mesleğini uygularken, bir yandan da küçük notlar almış uzun süre ve bunları bir araya getirerek kitabı oluşturmuş. Henüz basım aşamasında olan “Aklımla Dalga Geçme” önümüzdeki günlerde en yeni kitaplar arasında yerini alacak.

       Bizimki gibi gündemi son derece yoğun ve değişken olan ülkelerde habercilik hareketli bir meslek dalı. Kimi zaman kahkahalara boğulurken, kimi zaman da gözyaşlarına boğulabiliyor haberciler. Bazen yardımcı, bazen de seyirci kalmak zorunda olabiliyorlar. Tanık oldukları her şeyin ardından haberi yayınlıyorlar ve sonra çok geçmeden unutuluyor yaşananlar. Fatih Portakal, bu unuttuğumuz anekdotları bize tekrar hatırlatarak hafızamı tazeliyor.

       Kitabı okurken geçmişe dönecek, şaşıracak, gülümseyecek ve bazen de sinirlendiğinizi fark edeceksiniz. O günlerden bu yana düşüncelerinizde nelerin değiştiğini, nelerin aynı haliyle kaldığını görme şansına da erişeceksiniz.

       Son tahlilde, bir habercinin gözünden ülkeye ve yaşantılarımıza dair küçük detayları göreceksiniz kitapta. Detayları ve hatırlamayı sevenler için okunası bir kitapla karşı karşıya olduğumuza açıkçası hiç şüphe yok.

CEVAP VER