Küçük İskender’in Yeni Kitabı – Waliz Bir

       Küçük İskender, Türk şiiri ve Türk Edebiyatı’nda kalıcı bir yer edinebilen yazarlardan biri. Bunda en önemli etken farklı üslubu ve üretkenliği. Eserlerini sıklıkla okuyucusuyla buluşturma gibi bir özelliği olan şair, sıradışı imgeleriyle geniş bir okuyucu kitlesine hitap ediyor. Şairin önümüzdeki günlerde çıkacak olan en yeni kitabı “ Waliz Bir ”, hayranlarına yaptığı yeni bir sürpriz.

       Küçük İskender, 2015 yılının Eylül ayı ile yine 2016’nın aynı ayında yazdığı günlük yazılara yer vermiş Waliz Bir’de. Şairin kendine has anlatısıyla yazdığı metinler, düşünsel bir yolculuğa da çıkarıyor okuyucuyu. Günlük yaşantının, gündemin yarattığı atmosferin izleri de satır aralarına eklenmiş. Elbette yine şairin açık sözlü ve yalın diliyle karşılaşıyorsunuz her zaman olduğu gibi.

       Kitap, önümüzdeki günlerde Can Yayınları tarafından yayınlanarak raflardaki yerini alacak. Eserin, buluştuğu her okuyucuyla yakın bir temas sağlayacağını kolaylıkla söylemek mümkün. Şair, yine yazdıklarıyla okurlarının gündemine girmeyi başaracak özetle.

CEVAP VER