Benim Adım Feridun

       “Benim Adım Feridun”, sevilen yönetmen Çağan Irmak’ın en yeni filmi olarak bugün vizyona giriyor. İmza attığı her filmle Türk Sineması gündemine oturan ve genelde olumlu eleştiriler alan ünlü yönetmen, yine bir hikayenin peşinden gidiyor bu filmde. Mahir Ünsal Eriş ’in aynı adlı öyküsünden uyarlanan film hem komedi, hem de dram örnekleri içeriyor. “Olduğu Kadar Güzeldik” kitabının en sevilen öyküsü, şimdi de sinemada yer açıyor kendine.

       Sevgilisi tarafından terkedildikten sonra her şeye yeniden başlamaya karar veren Ersan karakterinin başından geçenleri anlatıyor film. Gittiği Erdek sahiline yakın bir yerdeki düğün seslerine kulak veren Ersan, bambaşka biri olarak buluyor kendini. Damadın babası onu yıllar önce Almanya’ya giden yeğeni zannediyor zira. Bir anda bir oyun sevinciyle mutlu olduktan sonra kaçacakken, bu kez damadın kuzeni Hayal’le tanışıyor. Bu kez de birçok farklı olayın içerisinde kalmış oluyor farkında olmadan…

       Filmin başrol oyunculuklarında Halil Sezai Paracıklıoğlu, Büşra Pekin ve Özge Borak’ı görüyoruz. Deneyimli oyuncuların katılımıyla birlikte canlı bir norm kazanıyor öykü. İzleyicilere de bunun keyfini çıkarmak kalıyor.

 

CEVAP VER