Porsche Panamera Executive 2017

Porsche Panamera Executive 2017

       Porsche, yaptığı yeniliklerle model gamını sağlamlaştırmaya devam ediyor. Yeni Porsche Panamera Executive 2017, Los Angeles Auto Show Fuarı’nda tanıtıldı.

       Panamera 2017 modeliyle Porsche, mevcut “süper salon“unu, yaptığı ufak değişikliklerle daha da mükemmelleştirmiş. Ön ve arka farlardaki etkileyici makyajlarla biraz daha “911” havasına sokulan model, iç tasarımı ile de sevenlerini bir kez daha etkilemiş görünüyor. 3 kollu sportif direksiyon, zarif orta konsolu ve geniş ekranı ile güzel bir uyum yakalanmış. Orta konsolda çok sayıda mekanik düğme kullanmak yerine dokunmatik özellikli butonların tercih edilmesi konsola şık bir görünüm kazandırmış. Bu özelliklerin yanısıra Panamera Executive modeli biraz daha ince detaylara sahip.

       Lüx otomobil, bu en yeni modelinde 330 bhp yeni bir V6 turbo motor kullanmış. Yüksek verimli bu motor ile Porsche, 100km’de yaklaşık 1 litreye kadar yakıt tüketiminde tasarruf etmeyi planlıyor. Ayrıca Executive modelde dingil mesafesi de arttırılmış.

       Otomobilin “All-wheel drive” dört çekerli versiyonunda da (Panamera 4) 330 bhp motor tercih edilebilirken, Panamera 4 E-Hybrid Executive 462 bhp, Panamera 4S Executive 440 bhp ve Panamera Turbo Executive 550 bhp gücündeki motorlar da seçilebilmekte. Dizel motor severler için ise 422 bhp‘lik bir 4S model mevcut.

       Porsche Panamera Executive modelinde, zaten dolu dolu olan bir “süper salon” otomobilin daha da donanımlı halini görüyoruz. Geniş bir panoramik tavan, çok yönlü ayarlanabilir ısıtmalı ön-arka koltuklar ve adaptif hava süspansiyonlu, elektronik kontrollü amortisör sistemi (Porsche Active Suspension Management – PASM) bu ekstra özelliklerden bazıları.