Zülfü Livaneli – Bir Kuşaktan Bir Kuşağa

       Zülfü Livaneli, Türkiye sanat tarihine adını altın harflerle yazdıran sanatçılardan biri. Yaşamı boyunca müzik, edebiyat, yazarlık ve hatta siyaset gibi birçok alanda çalışmalar yaptı. Sanatın birçok alanında sayısız esere imza atarak ülke sınırlarının da dışına taşan bir şöhretin öznesi olmaya devam ediyor. Birçok sanatçıya ilham olan kariyeriyle hep saygı gören Zülfü Livaneli,  50 sanatçının bir araya gelmesiyle oluşan bir albümle onurlandırıldı. “ Bir kuşaktan bir kuşağa ” ismiyle sunulacak albüm, 50. Yıl etiketiyle müzikseverlerle buluşacak. Son günlerin en yeni müzik haberlerinden en önemlisinin bu olduğunu söyleyebiliriz.

       Albümde hepimizin yakından tanıdığı sanatçıların yorumladığı 50 şarkı var. Candan Erçetin “ Merhaba ” eserini yorumlamış; Sezen Aksu ise “ Günlerimiz ” şarkısını. Yeni Türkü “ Gözlerin ” ile göstermiş saygısını; Teoman “ İstanbul’u dinliyorum ”la. Aralarında Selda Bağcan, Göksel, Feridun Düzağaç, Ceylan Ertem ve Sıla gibi isimlerinde olduğu yorumcular farklı Livaneli eserlerine renk katıyor.

       Galası özel bir konserle yapılan albüm, 10 Kasım 2016 itibariyle müzik marketlerin raflarını süsleyecek. Albümün çıkmasıyla birlikte, önümüzdeki günlerde Zülfü Livaneli ismini daha fazla duyacağımız kesin.

CEVAP VER