Sid Meier’s Civilization VI

       Civilization VI, en iyi bilgisayar oyunu ve en iyi strateji oyunu kategorilerinde 15 E3 (Electronic Entertainment Expo; ABD’de her yıl gerçekleşen bir video oyun fuarı) ödülü sahibi köklü bir strateji oyunudur.

       Strateji oyunları arasında liderler arasında yer alan Civilization VI‘da tecrübeli oyun tasarımcısı Sid Meier‘ın parmağı var. En eski çağlardan başlayıp, bilgi çağına kadar uzanan bir dönemi yönetip liderlik yapın. Savaş, diplomasi, kültürel gelişim gibi önemli başlıkları içerisinde barındıran oyun, sizleri tarihin en büyük liderleriyle rekabet etmeye çağırıyor.

civilization vi-sid meiers-en yenileri

       Oyunda yenilik olarak şehirlerin haritada fiziksel olarak genişlemesi gösterilebilir. Civilization V‘te kaldırılan dünya harikalarının yapılışını izleyebilme özelliği Civilization VI‘da geri getirilmiş. Ayrıca yönetim şekilleri de çeşitlendirilmiş.

       Oyunu oynayabilmek için en az  Intel Core i3 2.5Ghz ya da  AMD Phenom II 2.6Ghz işlemcilere, 4GB RAM‘e ve 1GB’lık AMD 5570 – Nvidia 450 ekran kartlarından birine sahip olmanız gerekiyor.

       Oyunu Steam üzerinden 219,00TL‘ye satın alıp oynayabilirsiniz. Eğer “Digital Deluxe” pakediyle satın almak isterseniz de 293,00TL ödemeniz gerekecek.

 

CEVAP VER