Rus’un Oyunu

       Artık belli bir niteliğe ulaşmayı başaran Türk Sineması’nda, her yıl farklı projeler hayata geçiyor. Vizyona giren yeni Türk filmleri arasında seçim yapmakta zorlandığımız zamanlar dahi oluyor neyse ki. Bu yıl için de sözünü ettiklerimizin geçerli olduğu şimdiden ifade edilebilir. En yeni vizyon filmleri içinde olan ve 11 Kasım’da sinemalarda gösterilecek “Rus’un Oyunu” da farklı projelerden biri. İstanbul, Hong Kong ve Moskova gibi 3 ayrı ülkenin şehirlerinde çekilen film, bu anlamda bir ilk olma özelliğini taşıyor.

       Son yıllarda yer aldığı farklı türden işlerle adından sıkça söz ettiren Fırat Tanış, ilk bakışta dikkatimizi çeken isim oluyor. Leonid Kulagin ve Anastasiya Klyueva ise başrollerde ilgimizi çeken diğer oyuncular. Filmin yönetmenlik koltuğunda Levent Özdemir’i görüyoruz.

       Filmin hikayesine kısaca bir göz atacak olursak, Türkiye’nin önde gelen işadamlarından birine hazırlanan şantaj ve oyun planıyla karşılaşıyoruz. Bir intikam hikayesinin ne gibi gerekçelerle oluşabileceğinin izlerine şahit oluyoruz filmde ve şaşırtıcı bir senaryoda buluyoruz kendimizi.

       Bir aksiyon türü örneği olan film, keyifli bir 90 dakika vaat ediyor izleyiciye.

CEVAP VER