Karmate – Bendi

       Karmate, 2008 yılında giriş yaptığı müzik piyasasında haklı bir yer edinme başarısını gösteren yöresel gruplardan biri oldu. Yaptıkları kendilerine özgü 4 albümle isimlerini hafızalara kazıyan grup, son albümleri “ Bendi ” ile bu yılın en yenileri arasında. Değirmen anlamına gelen Karmate kelimesini kendileriyle özdeşleştiren grup, sevenlerine ise “ mısır taneleri ” olarak sesleniyor. Karadeniz’in bölgeye has tını ve özelliklerini yurdun dört bir yanına ulaştırıyor grup. Sevenlerine de keyifle dinlemek kalıyor.

       Albüm içerisinde tam 16 adet şarkı bulunuyor. Karadeniz müziğine ait yeni şarkılar dinlemek isteyenler için ideal bir norm taşıyor albüm. Zaman zaman coşkuya kapılırken, zaman zaman da ezgilerin getirdiği bir hüzün işliyor dinleyiciye. Her ritimde grubun emeği ve samimiyeti çınlıyor şarkıların tümünde.

       Karadeniz müziğine aşina olan ve severek dinleyenlerin kaçırmaması gereken bir albüm Bendi albümü. Raflardaki yerini aldığından itibaren pek çok dinleyiciye ulaşmış olması da bunun kanıtı.

 

CEVAP VER