City Car Driving – Home Edition

       En yeni oyunlar kategorimizde bu yazıda son günlerin popüler oyunu City Car Driving‘ten bahsedeceğiz. Aslında pek de yeni olmayan oyun, neredeyse en popüler diyebileceğimiz oyun platformu “Steam” ile çalışmaya başlayınca yeni bir versiyon ile gündeme geldi; City Car Driving Home Edition.

       Otomobil oyunları denilince önce aklımıza yarış oyunları gelir. Yani bir noktadan başka bir noktaya diğerlerinden önce ya da en kısa sürede gitmek. Zamanla tekdüze hale gelen bu yarışlar, değişik tür oyun modlarının önünü açtı. “Drag” yarışları “drift” yarışları gibi yeni, eğlenceli seçenekler de çıkıyor artık karşımıza. Büyük firmalar kendi serilerini devam ettirirken, yeni gelişmekte olanlar ise değişik tarzlar yakalamaya çalışıyor.

city car driving-home edition-en yenileri

       Kimi oyunlar alışıldık pistlerde, kimileri caddelerde, kimileri güzel yollar ve manzaralar eşliğinde geçiyor. Ancak sürekli “bir yere yetişmek” mantığından sıyrılıp, rahatça şehirde otomobil ile gezmenin zevkini de arıyoruz zaman zaman. Bir dönem “Midtown Madness” vardı ve birçok kişinin gözdesiydi. Şimdi ise ancak “GTA” gibi her şeyi yapabildiğimiz oyunların içerisinde bu isteğimizi giderebiliyoruz. İşte tam da bu noktada City Car Driving devreye giriyor.

Şehirde Sürüş Deneyimi

       Oyun içerisinde birçok ülkeden kendi tarzlarına uygun caddeler, sokaklar var. Gece-gündüz değişiminin tadına varıp, farklı hava koşullarıyla da caddelerde gezilebiliyor. Otomobiller genelde tanıdık türden; alışıldık modelleri görüyoruz. Araçların performansları orijinal modellere uygun. Bu da, daha gerçekçi bir deneyim sunuyor.

       Simülasyon oyunları arasına rahatlıkla dahil edebileceğimiz bu oyunda trafik kuralları da doğru şekilde işlenmiş. Hatta daha da gerçekçi olabilmesi için hata yapan, dalgınlıkla araçlarını üzerinize süren sürücüler de var.

city car driving-home edition-en yenileri

       Oyunun en dikkat çekici özelliklerinden biri de kullanıcılar tarafından kolaylıkla ‘mod‘lanabilmesi. Başka oyunlarda da gördüğümüz ‘mod‘lama olayı, bu oyunda daha rahat yapılabiliyor ve böylelikle kişiler tarafından sürekli yeni otomobiller hazırlanabiliyor.

       Daha kaliteli bir sürüş deneyimi için direksiyon-pedal takımınızı da kullanabiliyorsunuz. Hatta internet üzerinde birçok 3 adet monitör alıp, kendi araç konsolunu dizayn eden kullanıcılar var. Işıklarda bekleme, vites geçirme, sinyal verme gibi ayrıntılı ve gerçekçi sürüş deneyimi yaşamak istiyorsanız City Car Driving‘i denemelisiniz. Artık “Steam” üzerinden indirme imkanı da olduğu için oyuna kolayca erişmek mümkün.

CEVAP VER