Arrival

       Uzaylılar pek çok insan için yıllardır merak konusu. Var olup olmadıkları, neye benzedikleri, dost ya da düşmanlık durumları henüz bir muamma. Bilimsel anlamda araştırmalar sürerken, konuyu ilgiyle takip eden binlerce insan var halihazırda. Onlara en büyük yardımcı ise yine sinema ve bilim kurgu filmleri oluyor denilebilir. Sezonun ülkemizde vizyona girmeye hazırlanan “ Arrival ” filmi de böyle bir işlev görecek meraklıları için.

       Dünyaya iniş yaptığı belirlenen bir uzay gemisi etrafında dönen olayları konu alıyor film. Buradaki uzaylılarla iletişime geçme çabası içerisindeyken bir dilbilimci hükümet tarafından görevlendiriliyor ve olaylar gelişiyor.

       Filmin yönetmenlik koltuğunda Denis Villeneuve’yi görüyoruz. Başrol oyunculuklarını ise Forest Whitaker, Jeremy Renner ve Amy Adams paylaşmış. Filmin ülkemizdeki gösterim tarihi ise 11 Kasım 2016 Cuma günü olacak.

       Bilim kurgu severlerin hoşça vakit geçirmesi için filmin güzel bir seçenek olacağını söyleyebiliriz. En azından yurt dışında film hakkında yapılan yorumlar genelde bu yönde.

CEVAP VER