Uçtu Uçtu

       Bulutsuzluk Özlemi, kendine özgü müzik anlayışı ve tarzıyla adeta ekol olmayı başarabilen gruplardan biri oldu. Özellikle sahne performanslarıyla seyircisiyle bütünleşen grup, kemik bir kitle oluşturmayı başardı. Üniversite şenliklerinden meydanlara kadar birçok yerde verdiği konserlerle yine kendinden söz ettiriyor grup. Şarkılarıyla aynı ismi taşıyan ve “Uçtu uçtu” adını verdikleri en yeni albümleri ise plak formatı ile sevenlerine güzel bir sürpriz yaşattı.

       Albümde, aralarında “Sözlerimi geri alamam”, “Acil demokrasi”, “Hiroşima” ve “Tepedeki çimenlik” gibi şarkıların da olduğu 11 şarkı yer alıyor. 30 yılık bir serüvenin birikimini dinleyicilerle buluşturan grup, aynı zamanda hoş bir nostalji rüzgarı estirmesiyle de ilgi topluyor.

       Ada Stüdyoları’nda hazırlanan albümde grubu kuran herkes bizzat katkı sağlamış. Aykut Gürel ve Cengiz Teoman gibi isimlerin de konuk olarak yer aldığı albüm, evlerin başucu köşesine konulacak bir nitelik taşıyor. 30 yılı aşkın bir tecrübeyi bu plağa aktaran sanatçılara sırf saygı duruşunda bulunmak için bile yapılabilecek bir eylem bu.

CEVAP VER