Doğal Süper Gıdalar

       Doğal beslenme, hepimizin fazlasıyla ilgisini çeken bir konu artık. Yapay ve katkılı gıdalarla beslenmenin kısa ya da uzun vadede yarattığı sıkıntılar herkesin gözünü korkutmuş durumda. Bunun için katkısız ve doğal olan ürünlere ve onların kaynağı olan doğaya daha büyük ilgi gösteriyoruz. Faydasını öğrendiğimiz ürünleri düzenli kullandığımızda ne gibi etkilerle karşılaştığımızı tecrübe ediyoruz. Konu ile ilgili en yeni kaynaklardan biri, birkaç gün içerisinde raflardaki yerini alacak olan “Doğadaki Süper Gıdalar” kitabı.

       Kitapta dünya ve ülkemizde bulunan 30 farklı “süper gıda” olarak nitelendirilmiş ürün var. Aynı zamanda olası hastalıklardan korunmaya yarayan gıdalardan oluşan reçeteler ve leziz tariflerle desteklenmiş kitap. Vücudun vitamin, mineral ve protein gibi temel ihtiyaçlarını karşılayan bu gıdalarla tanışma ve deneyimleme fırsatı yakalanabiliyor kitap sayesinde.

       Arı sütü, yaban mersini, keçiboynuzu, kızılcık, dut ve kinoa gibi ürünlerle sağlık sisteminizi nasıl koruyabileceğinize dair reçeteler sunuluyor kitapta. Katkı maddelerinin olmadığı tariflerle lezzetli yiyecekler oluşturmanın formülleri veriliyor okuyucuya.

       Ayhan Ercan’ın kaleme aldığı, Hayykitap Yayınevi’nin yayınladığı kitapla doğal bir yolculuğa çıkacak, sağlıklı beslenmenin püf noktalarını öğreneceksiniz.

CEVAP VER