Hacksaw Ridge

       Pek çoğumuzun yakından tanıdığı ve dünyaca ünlü bir şöhrete sahip olan Mel Gibson, oyuncu olarak hafızamıza kazındı. Gişe rekorları kıran filmlerde başrol oynayan ve her işiyle gündem olmayı başaran oyuncu, son yıllarda yönetmenliğiyle de bunu sürdürüyor. Daha önce aldığı Oscar ödülü ise edindiği başarının en önemli göstergelerinden biri. Ülkemizde vizyona girmek üzere olan en yeni filmi ise “ Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi) ”.

       Film gerçek bir hikayeden esinlenilerek sinemaya uyarlanmış. Amerikan tarihinde ilk kez vicdani ret uygulayan Desmond T. Doss’un Okinawa Savaşı’ndaki serüveni anlatılıyor film boyunca. Kahramanımız savaş boyunca hiç insan öldürmez ve birçok insanın hayatını kurtarmayı başarır. Kendisinin Onur Madalyası’na layık görüldüğünü de dipnot olarak belirtelim.

       Oyunculuklarını Hugo Weaving, Andrew Garfield ve Teresa Palmer’in paylaştığı film, özgün hikayesiyle dikkatleri üzerine topluyor. Savaş filmlerinden hoşlananlar ve Mel Gibson imzasına güvenenler için ideal bir seyir vaat ediyor eser. Yönetmenin bu filmiyle de olumlu eleştiriler toplayacağını öngörmek mümkün şimdiden.

CEVAP VER