Call Of Duty: Infinite Warfare

       Call Of Duty, bildiğimiz üzere aksiyon oyunları konusunda bir gelenek. FPS kategorisindeki oyun sürekli yeni versiyonları ile gündeme geliyor ve en son oyun bu yazının yazıldığı gün içerisinde sevenleri ile buluşacak: Call of Duty Infinite Warfare.

       Serinin ilk oyunu 2003 yılında piyasaya çıktı. Oyuncular oyundan ve karakterlerden oldukça etkilendiklerinden, devam oyunlarında bu karakterlerin yine oyunlarda yer almasını istediler ve yapımcılar bu konuda sevenlerini üzmedi. İkinci oyun Call Of Duty: United Offensive‘in, “Kardeşler Takımı” filminden etkilenerek yazıldığı iddia edilmiştir ve ilk serinin devamı niteliğindedir.

       2005 yılının Haziran ayında ise Call Of Duty 2 oyunu duyuruldu. Oyundaki dinamik akış ve gerçekçilik tüm kullanıcıları etkilemiş, üzerine Multiplayer bölümündeki bağlayıcılık da tutkunlarını “internet cafe”lerde toplamıştır.

       Yapımcılar gücünü topladıktan sonra serileri hiç bozmadan devam ettirdiler. Call Of Duty 3, sonrasında kısaltılmış haliyle COD 4, World at War, Modern Warfare 2, Black Ops, Modern Warfare 3, Black Ops 2, Ghosts, Advanced Warfare, Black Ops 3 serilerinin ardından en yeni oyun Infinite Warfare heyecanla beklenmekte.

       Steam üzerinden indirebileceğiniz 74GB‘lık oyun yine Activision tarafından yayımlanacak. Firma yetkilileri serinin 13. oyunu olacak bu oyun için “bambaşka bir COD olacak” şeklinde bir açıklamada bulundu. Bu da oyuncuların kafasındaki bu oyunun “acaba COD: Ghosts‘un devamı mı olacak?” sorularına değişik bir açıdan bakılması gerektiğini gösteriyor.

       4 Kasım tarihinden itibaren serinin en yeni oyunu Call of Duty Infinite Warfare‘i Steam üzerinden oynayabilirsiniz. Steam şuan oyunun indirilmesi için müsaade vermekte, ancak oynayabilmek için konulan engel 4 Kasım‘da kalkacak.

 

CEVAP VER