Uluslararası Nazım Hikmet Sempozyumu

       Nazım Hikmet, ülkemizde yetişmiş en önemli şairlerden biri. Şiiriyle olduğu kadar yaşamıyla da her zaman çok konuşulmuş ve hala konuşulan değerlerimiz arasında. Onun Türk şiirine getirdiği yenilik halkımızı derinden ve fazlasıyla etkilemiş, şiirleri birçok yeni şaire ilham olmuştur. Yaşadığı dönemden itibaren ünü yurt dışına yayılmış ve bugün saygı duyulan şairler arasında daimi yerini almıştır. Şairin 100. Doğum yıldönümü olan 2002 tarihinde ise “ Nazım Hikmet Sempozyumu ” düzenlenmiş ve şair bir kez daha anılmıştır. “ Uluslararası Nazım Hikmet Sempozyumu ” kitabı, şairle ilgili yayınlanan kitaplar içinde en yenilerinden biri olma özelliği taşıyor.

       Aralarında Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan ve Turgay Fişekçi’nin de olduğu birçok isim bu kitapta bir araya gelmiş. Şairin tüm sanat alanlarında yarattığı eserleri hakkında bildiri sundukları eser, şairi daha yakından tanıma imkanı veriyor bize.

       Nazım Hikmet Vakfı Yayınları tarafından ülkemize kazandırılan kitap, tarihi bir belge niteliği taşıyor aynı zamanda. Kitabı okurken hem şairimizle ilgili bilginizi artıracak, hem de kısa bir tarih yolculuğu yapmış olmanın keyfini yaşayacaksınız.

CEVAP VER