Ekşi Elmalar

       Bu dönemin merakla beklenen yapımları arasında en yenilerinden biri “ Ekşi Elmalar ” filmi. Son yıllarda oldukça belirgin bir mesafe kaydeden Türk Sinemasının son örneklerinden biri. Kendine özgü bir tarzı olan Yılmaz Erdoğan imzasını taşıyan yapım, yine onun yazarlığı ve yönetmenliği ile hayat bulmuş.

       Filmin oyuncu kadrosunu yakından tanıdığımız popüler isimler oluşturuyor. Farah Zeynep Abdullah, Şükran Ovalı, Songül Öden, Fatih Artman, Ersin Korkut, Devrim Yakut ve Şükrü Özyıldız bu bildiğimiz isimler. Ayrıca her filminde olduğu gibi, Yılmaz Erdoğan da bu isimlere oyuncu olarak eşlik etmekte.

       Hikayesi 1970’li yılların sonunda başlayan film, Belediye Reisi Aziz Özay ile eşi ve 3 kızının etrafında gelişen olayları konu alıyor.

       Diğer filmlerinde olduğu gibi, bu filmiyle de gündeme oturması bekleniyor Yılmaz Erdoğan’ın. Filmin hem gişe, hem de sinema açısından başarısı, önümüzdeki günlerde çokça gündeme gelecek muhtemelen. Vizyona girmesine çok az bir zaman kala, hayran kitlesinin yoğun bir beklentiyle filmi beklediğini de biliyoruz.

CEVAP VER