Athena – Ses Etme

          Son yıllarda ülkemiz müzik piyasasında yer edinmeyi başaran gruplardan Athena’nın “ Ses Etme ” şarkısı, en yeni klipler arasında. Grubun 2014 yılında çıkardığı “ Altüst ” isimli albümde yer alan şarkı, aykırı klibiyle bir anda gündeme oturdu. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de farklı bakış açılarına maruz kalan ve istenmeyen olayların yaşandığı bir konu var klipte. Farklı cinsel yönelimlere karşı oluşturulan ön yargı ve getirilerine dikkat çekilen klibin verdiği mesaj çok tartışıldı birdenbire.

       Müziğin evrensel dilinin bir kez daha kullanıldığı klip, içi boşaltılan anlamsız şarkı ve klipler arasından sıyrıldı bir anda. Sosyal hayata ilişkin her şeyi kısa ve öz biçimde anlatma becerisinin bir yöntemi olan müziğin işlevi yeniden gündeme geldi. Uzun zamandır sessiz görünen Athena grubunun bu şekilde dönüşü de birçok çevreyi epey şaşırttı.

       Bu vesileyle şarkının yer aldığı albüm de ön plana çıkmış oldu ve yeni bir öneri olarak karşımıza çıkmış durumda. Farklı bir alternatif arayanlar albümü edinerek bu amaçlarına kolaylıkla erişebilir. Bunun satış ve ilgiyi artıracağı ise şimdiden kesinleşti açıkçası.

CEVAP VER