Keloğlan Masalları

       En yeni çıkan kitaplar arasında dikkat çekici bir özelliğe sahip “ Keloğlan Masalları ”. Keloğlan’ı bilmeyenimiz yoktur elbette; küçüklükten itibaren en aşina olduğumuz masal kahramanlarından biri o. Hatta filmlere de konu olmasıyla birlikte neredeyse canlı şahit olduğumuz kahramanlar kervanında. Nesiller boyu anlatılan masalları birçok kişide naif duygular uyandırmış ve zihinlerde hoş bir sada olarak kalmıştır.

       Bu kitapta ise farklı bir Keloğlan masalı söz konusu oluyor. Zira eski çağlarda geçmiş bir olayla sayfalarımıza gelmiyor Keloğlan, bugünün dünyasında yer alarak güldürüyor bizi bu kez. Modern ve bu kez yaşadıklarını kendi anlatımıyla aktaran bir Keloğlan var karşımızda. Kahramanımızı farklı bir zaman ve yaşayışta okumanın deneyimi ile karşı karşıya kalıyoruz biz de.

       Öner Yağcı’nın hazırladığı bu farklı kitap hem büyükler, hem de küçükler için ilgi çekici. Keloğlan figürünü bugünkü çocuklara tanıtmak gibi bir işleve sahip olduğu için, başka türlü bir anlam kazanıyor kitap. Küçüklerin severek okuyacağı bu kitap, onlara verilecek en anlamlı hediyelerden biri olabilir.

CEVAP VER