iPhone 7

      iPhone 7, aylardır telefon teknolojisi ile ilgilenenlerin ve telefon kullanıcılarının merak konusuydu. Nihayet satışa çıkarılan ve ülkemizde de raflardaki yerini alan iPhone 7, şimdiden birçok insanın kullanmaya başladığı Apple ürünü oldu. En yeni iPhone modeli olan telefon, her yeni model kadar yoğun talep görüyor.

      Bu yeni tasarımda kulaklık girişleri tamamen kaldırıldı ve ikinci hoparlör çıkışları eklenerek stereo ses özelliği getirildi. IP67 Sertifikası alan ürün, böylece 1 metreye kadar bir derinlikte, 30 dakika boyunca suya dayanıklılık özelliği taşıyor. Bilindiği üzere, suya dayanıklılık konusunda ilk iPhone ürünü söz konusu model. Akıllı telefon kullanıcılarının en büyük çekincesi olan bu soruna karşı iPhone da çözüm getirmiş oluyor bu son modelle.

       Touch ID özelliği bu model itibariyle de güvenli telefon kullanımınıza kolaylık sağlıyor. Ana ekran düğmesi bu telefonda Taptic Engine özelliği ile daha sağlam ve kullanışlı duruma getirilmiş.

       iPhone 7 rose gold, gold, silver, black ve son olarak aileye yeni katılan jet black renk seçenekleri ile kullanıcının beğenisine sunulmuş.

       Ağır ve hızlı çekim yapabilmek mümkün bu modelle. 7 MP ön kamera ile selfie çekimleri daha kaliteli bir hale getiriliyor. Ayrıca geliştirilen ISP ile kamera çekimleri çok daha net görüntüler elde edilmesini sağlayacak. 12 MP kamera ile Telefoto kamera yine yeni özellikler arasında.

       Retina HD Ekran özelliği ise en canlı iPhone ekranı ile buluşturuyor bizi. Ayrıca pil ömrü uzunluğu da diğer iPhone modellerinden çok daha uzun. A10 Fusion Çip ile bir önceki modelden 2 kat daha hız kazanıyorsunuz bütün bunların dışında. Telefonun işlemcisi bir önceki modele göre CPU bakımından % 40, GPU bakımından ise % 50 daha güçlü olma özelliğinde. Bu telefonla birlikte 16 GB iPhone modellerinin üretilmeyeceği de açıklandı. IOS 10 yazılımı ise geliştirilmiş mobil işletim sistemleri arasında birinci olmasıyla fark yaratıyor.

CEVAP VER